Langzamerhand komt er licht aan het einde van de lange Corona-tunnel. Winkels en terrassen zijn weer open en hopelijk hoeven we niet lang meer te wachten voordat er weer geschaakt kan worden in de Gaaspstraat. Hoe de zaken zich ook mogen ontwikkelen in de komende tijd, vooralsnog gaan we vrolijk verder met het online schaken op Lichess.
Maandag is de avond voor het snellere werk. Vaak is er een snelschaaktoernooi maar af en toe staat er ook een uitdagende variant op het menu. Afgelopen maandag was er bijvoorbeeld Weggeefschaak en binnenkort spelen we Three-check, waarbij je wint als je drie keer schaak geeft.
In mei staan nog de volgende toernooien gepland.
17 mei Blitz Arena 5+0
24 mei Three-Check 5+3
31 mei Blitz Arena 5+3
Op de donderdagavonden gaat het er kalmer aan toe in de Lentecompetitie. Elke week is er één speelronde met een speeltempo van 30 minuten per persoon plus 20 seconden toegevoegde tijd per zet. Er worden negen rondes gespeeld met de laatste speelavond op 10 juni. Na vijf rondes gaat Constantijn soeverein aan de leiding.
(Spelers in cursief dingen mee voor de ratingprijs <1550)
# | Naam | Score |
1 | Constantijn Dekker | 5 |
2 | Johan Metz | 3,5 |
3 | Cor Bergveld | 2,5 |
4 | Harrie Boom | 2,5 |
5 | Marcel Kusse | 2,5 |
6 | Eugen Merkul | 2,5 |
7 | Henk Enserink | 2,5 |
8 | Francisco Hamlin | 2,5 |
9 | Pieter Pelleboer | 2 |
10 | Robert Schalekamp | 2 |
11 | Rob van Slooten | 2 |
12 | Roland Wastiaux | 1,5 |
13 | Ric Wieringa | 1,5 |
14 | Frank Steensma | 1,5 |
15 | Daniël Graafsma | 1,5 |
16 | Peter Urbanus | 1 |
17 | Peter Stolp | 1 |
18 | Ron van Leeuwen | 0,5 |
19 | Frans Kerkhoff | 0,5 |
20 | Alfred Vellekoop | 0,5 |
21 | Peter de Haan | 0,5 |